CultuuR

Een half jaar geleden en over een half jaar weer, een nachtje doorhalen tijdens De Nacht van Winschoten op het Marktplein.





En wat mooi dat de bomen zo groen zijn, dat geeft toch hoop dat het eens weer zo ver zal zijn.

Rene Maandag 26 Januari 2026 at 6:00 pm | | Smurf | Twee reacties

Bouw nieuwe gemeentehuis Oldambt Winschoten

Elke zondagmiddag maak ik een foto van het in aanbouw zijnde nieuwe gemeentehuis van de gemeente Oldambt in Winschoten.
Dat doe ik door het raam vlak voor ik de lift in stap.




Het moet eind 2027 openen en daarna begint de sloop van het oude gedeelte en dat wordt dan ingericht met een mix van water, groen, parkeerruimte en woningen en is rond 2029 gereed.

Rene Maandag 26 Januari 2026 at 12:00 am | | Smurf | Eén reactie

Afgelopen en aankomende zomeR

Op momenten dat ik dit hoor mag het van mij wel afgelopen zijn, zoiets kan ik niet lang dulden.





Dit betreft één minuut van een wel zeer buiten mijn smaak vallende optreden van artiesten waar ik hopelijk nooit meer iets van verneem, tijdens De Nacht van Winschoten op het Marktplein.

Rene Zondag 25 Januari 2026 at 6:00 pm | | Smurf | Twee reacties

Zie maaR

Soms worden pandjes in Winschoten opgeknapt, en dan kan je je afvragen of dat nou echt mooi is zo, maar het is wel netjes.



Vooral goed dat ze ornamenten netjes op de plek houden.



Het mooiste zijn natuurlijk de kasteelachtige gebouwen.



Met schitterende details waar ik altijd graag naar mag kijken.



Ooit een bank, toen massage en nu een soort van clubhuis om te ontmoeten.



En om fijn naar te kijken en langs te gaan.

Rene Zondag 25 Januari 2026 at 12:00 am | | Smurf | Twee reacties

Youtube

Een half jaar geleden en over een half jaar weer, feest op het Marktplein tijdens De Nacht van Winschoten.






Houdt het dan nooit op?
Ja, uiteindelijk wel, natuurlijk, maar nu nog lange niet!

Rene Zaterdag 24 Januari 2026 at 6:00 pm | | Smurf | Geen reacties

XitteRend

Ik vind het leuk dat zoiets als de theaterlezing van Maarten van Rossum al een jaar van te voren geprogrameerd wordt en dat ik een dag van te voren nog niet eens weet dat ik daarbij aanwezig ben.
Wat een luxe dat ik smiddags kan kijken of ik er in de avond nog bij kan zijn.

De zaal was goed gevuld, het balkon niet in gebruik, en Maarten begon meteen over het interieur, en over de politiek, binnenlands en buitenlands, en persoonlijke verhalen en hij wist ook nog wel wat over Winschoten.
Want Stikker was ook ooit een sectretaris generaal van de navo net als Rutte nu, dat zijn namelijk meestal Nederlanders omdat die nogal graag en diep in de kont van Amerika kruipen.
Maar die Stikker kwam dus uit Winschoten.

En Maarten merkte nog op dat hier een prachtige kerk staat, en de toren staat twintig meter verderop.




Het zaallicht bleef branden en Maarten stelde af en toe vragen waarbij het publiek de hand op kon steken.
Wie komen er allemaal uit Winschoten? (3) , wie leest de Telegraaf, (niemand) wie gaat er naar de kerk? (ook drie)

Het begon om kwart over acht en na tien uur ging die afronden en om half elk kon ik weer naar huis, maar ik nam natuurlijk nog wel even een flesje cola en wandelde toen weer naar huis.

Ik kan natuurlijk niet alles navertellen, er schiet me dan telkens weer iets anders te binnen.
Maarten is net als een dominee, alleen heeft die één boek gelezen en Maarten veel meer.

Rene Zaterdag 24 Januari 2026 at 12:00 am | | Smurf | Drie reacties

Winschoten

Dit filmpje lijkt heel erg op het vorig filmpje en zal ongetwijfeld ook weer lijken op het volgend filmpje.

Dat komt omdat ik van elk lied één minuut film, en dit was heel erg leuk en ging heel erg lang door.
Als het niks is ben ik na het derde nummer al weg.




Dit betreft natuurlijk De Nacht van Winschoten, een half jaar geleden en over een half jaar weer.
Groot feest met drank, kermis en muziek op het Marktplein.

Rene Vrijdag 23 Januari 2026 at 6:00 pm | | Smurf | Eén reactie

VooRs en tegens

Ik stond in dubio.

Ik keek even op de website van theater De Klinker omdat het binnenkort theaterweekeinde is en ik wilde daar eens meer van lezen.
En toen zag ik dat Maarten van Rossum een theaterlezing ging houden en er waren nog een paar kaartjes.
Toen begon mijn dubio.

Ook binnenkort komt Pieter Derks maar dat was al lang uitverkocht.
Maar nu, voor Maarten zijn nog kaartjes...

Ik heb hem al een keer eerder gezien in De Klinker, en dat was leuk.
En ik heb hem een keer overgeslagen, ook leuk.

Nou, toen dacht ik, ik ga gewoon.
Ook al omdat ik eerder eens beweerd heb om nooit meer naar het theater te gaan en ik heel graag mijn eigen consequentie doorbreek, dat geeft zoveel vrijheid.

En ik hoor zoveel rasicme tegenwoordig, of noem het moslim of vreemdelingenhaat, dat ik wel een portie gezond verstand kan gebruiken.

Rene Vrijdag 23 Januari 2026 at 12:00 am | | Smurf | Twee reacties

U ziet maaR

Een half jaar geleden en over een half jaar weer, feest op het Marktplein tijdens De Nacht van Winschoten.







Om aan terug te denken en beseffen dat het weer gaat gebeuren.
Ik zoek het niet op, het overkomt me, en ik onderga het.

Rene Donderdag 22 Januari 2026 at 6:00 pm | | Smurf | Eén reactie

TopotijdReis

Ik had er nog nooit van gehoord en heb geen idee meer hoe ik er op terecht ben gekomen.
Dat is de wondere wereld van het internet.

Kijk ook eens op Topotijdreis en reis door de tijd middels de topografie.

Kaarten van Nederland vanaf 1815 tot 2024, en men kan het beeld in twee delen splitsen en dan staan er twee kaarten naast elkaar, en dan fijn inzoomen hoe het land zich ontwikkeld heeft, en vanaf 2006 met kaarsrechte luchtfoto`s.

En ik lees op de website dat deze tijdreis-app gemaakt is in 2015, vandaar misschien dat ik er niks van wist, want fijn surfen op internet ligt me wel, maar in nieuwe apps ben ik altijd minder geinteresseerd .

Rene Donderdag 22 Januari 2026 at 12:00 am | | Smurf | Drie reacties

SchitteRend

Een half jaar geleden en over een half jaar weer, feest op het Marktplein tijdens De Nacht van Winschoten.





Het is fijn om altijd nuchter te zijn.
Nuchter kan je zien hoe anderen zich lam zuipen, en ik kijk liever dan dat ik mee doe.
En dan loop ik daarna ook weer door om elders weer wat rond te kijken.

Rene Woensdag 21 Januari 2026 at 6:00 pm | | Smurf | Eén reactie

Rim Bim

Een prachtige theekoepel, stond ooit op een landgoed en nu tussen de woonwijken.




Een gebouw uit 1930, er zit een tak voor dus vertel ik het zelf maar even.



Dit vind ik altijd zo mooi, dat de ene eigenaar een andere keus maakt dan de ander.



Helemaal van deze tijd, het hele uitgaangebied wordt in de gaten gehouden.



Graffiti.



Dit alles betreffende Winschoten.

Rene Woensdag 21 Januari 2026 at 12:00 am | | Smurf | Twee reacties

Quandy

Vandaag een filmpje van dertien jaar geleden.
Een leuk smal pad in het Winschoter Babybos.






Dit is de vaste bijgewekte tekst:

Quandy leefde van 12 september 2007 tot 20 september 2019.
Hij kwam bij ons op 9 november 2007 en vanaf toen ben ik hem wekelijks gaan filmen, later maandelijks.
In april 2012 was hij dus vier jaar, en dit is dus alweer het zoveelste filmpje in de Quandy Binge Wachting Lijst, waar ze dus uiteindelijk allemaal in gaan komen

Rene Dinsdag 20 Januari 2026 at 6:00 pm | | Smurf | Eén reactie

Plaatjes

Wiebe Hayes werd geboren rond 1608 en kwam uit Winschoten en heeft in de Zeeheldenbuurt zijn eigen park.



Prachtige teksten, iets is verboden maar opruimen is ook verplicht, en dan wordt er ook nog uitleg gegeven en bedankt, en dat allemaal door elkaar.



Zomaar een huis op zomaar een plek ergens in Winschoten.



En dit is de theekoepel van Winschoten, een rijksmonument.



In 1930 gebouwd als lagere school, nu in gebruik als kinderopvang, ook leuk.



Het gaat natuurlijk om de plaatjes,  het geleuter er omheen is ter begeleiding.

Rene Dinsdag 20 Januari 2026 at 12:00 am | | Smurf | Geen reacties

Oldambt in aanbouw zijnde nieuwe gemeentehuis

Vanaf heden ga ik elke zondagmiddag een foto maken van het in aanbouw zijnde nieuwe gemeentehuis, dat volgend jaar pas gereed moet zijn en 31 miljoen euro gaat kosten.



En nog eentje ingezoomerd.



De webcam staat hier rechts wel ergens en die bekijkt de boel precies vanaf de andere kant.

Rene Maandag 19 Januari 2026 at 12:00 am | | Smurf | Drie reacties

Nacht van Winschoten

Een half jaar geleden en over een half jaar weer, feest op het Marktplein tijdens De Nacht van Winschoten.
En nu eens vanaf een ander plekje en omdat meneer net klaar was met een lied en begon te lullen is deze minuut erg kort uitgevallen.






Maar dat geeft niks.

Rene Zondag 18 Januari 2026 at 6:00 pm | | Smurf | Eén reactie

MuiteRij

Op 4 juni 1629 vergaat het V.O.C. schip de 'BATAVIA' voor de kust van West Australie. De overlevenden, onder commando van de onderkoopman Jeronymus Cornelisz, weten zich te redden op een kleine eilandengroep. De grote baas, Francisco Pelsaert, de opperkoopman, gaat hulp zoeken in de stad Batavia. Dan begint het grote drama. Jeronymus laat 125 mensen op gruwelijke wijze vermoorden. 

Soldaten, onder leiding van Wiebe Hayes, worden weggestuurd om water te zoeken op een ander eilandje. Wiebe hoort van de mensonterende toestanden en besluit 'zijn' eiland tot het uiterste te verdedigen. Zo wordt deze eenvoudige soldaat uit Winschoten een mensenredder van 73 zielen. 




Nu hebben ze in de Austalische stad Geraldton is een straat naar hem vernoemd en staat een standbeeld, en in Winschoten heeft hij in de Zeeheldenbuurt zijn eigen park.



In Australie is het Wiebbe Hayes Fort het oudste gebouw dat Europeanen daar gebouwd hebben, 1629.
Omdat dat op een eiland ligt is er een replica gebouwd bij zijn standbeeld, en het staat in Winschoten weer afgebeeld op een bank.



Aldaar Wiebbe, alhier Wiebe, aldaar een laan, alhier een park.



Buiten het centrum is het ook mooi.

Rene Zondag 18 Januari 2026 at 12:00 am | | Smurf | Twee reacties

Leuk is andeRs

Een half jaar geleden en over een half jaar weer, feest op het Marktplein tijdens De Nacht van Winschoten.





En dat gaat dan uren en uren door, slapen is geen optie.

Rene Zaterdag 17 Januari 2026 at 6:00 pm | | Smurf | Eén reactie

Kijkt u maaR

Ook in het Stadspark van Winschoten staat dit kunstwerk van wijlen Maya Wildevuur.



En het Nationaal monument tegen sexueel geweld.



Niet om problemen op te lossen, maar om het een zichtbare plek te geven.



En even verderop staat dit.



En toen was ik ineens in de Zeeheldenbuurt, waar Wiebe Hayes zijn eigen park heeft.



Wij eren onze doden, niet allemaal natuurlijk, maar een aantal zeker wel.

Rene Zaterdag 17 Januari 2026 at 12:00 am | | Smurf | Drie reacties

Je ziet maaR

Een half jaar geleden en over een half jaar weer, De Nacht van Winschoten op het Marktplein.





Kermis, drank en muziek, dat trekt veel mensen die wel zin hebben in een feestje.

Rene Vrijdag 16 Januari 2026 at 6:00 pm | | Smurf | Eén reactie

In Winschoten

Elk jaar begint en eindigt de Winschoter Toren d`Olle Witte sfeervol verlicht.
Inmiddels mag hij weer kaal en geheel op eigen kracht schitteren, en dit heb ik toch maar mooi even weer vastgelegd.



Nationaal Monument tegen Seksueel Geweld in het Rosarium in het Stadspark van Winschoten.



Niet om iets op te lossen, maar om iets bespreekbaar te maken en te houden.



Even verderop wat luchtigers, de Roos van Toos.



Fijn om langs te wandelen en te mijmeren.



En zo smurfen wij voort.

Rene Vrijdag 16 Januari 2026 at 12:00 am | | Smurf | Eén reactie

HaRtje zomeR

Een half jaar geleden en over een half jaar weer, De Nacht van Winschoten op het Marktplein waar dan ook nog de kermis is.

Ik heb al heel veel filmpjes laten zien van de artiesten en de sfeer.
Zie alhier hoe het is als de boel goed op stoom is.




Er gaat ook een hele hoop drank door, het wordt steeds leutiger.

Rene Woensdag 14 Januari 2026 at 6:00 pm | | Smurf | Eén reactie

Goed

De bijeenkomst was tussen 17 en 19 uur dus ik moest een klein beetje opschieten na mijn werk.
Normaal heb ik altijd alle tijd en kunnen opstoppingen en omleidingen me niet zo bekoren, maar nu voelde ik toch enige druk en was het maar lastig om op te schieten.
Dus zodra het mogelijk was reed voor de verandering eens op de linkerrijbaan in plaats van achter een vrachtwagen te blijven rijden.

In Winschoten aangekomen parkeerde ik mijn auto in zijn garage, bracht mijn fiets naar huis en liep mijn pa tegemoet, want we zouden samen gaan en dat deden we dus ook.




Na binnenkomst in de Marktpleinkerk kom je eerst in de hal, en achter de tweede deur stonden burgemeester en wethouders allemaal op een rij om handen te schudden.
Daar achter de kraampjes met snert en broodjes worst, en ik zag op een bordje staan dat er ook vegetarisch was.
Er was ook drinken, van alles wat en voor iedereen.

Omdat ik tijdens mijn werk de hele dag al sta mag ik altijd graag even zitten.
En er waren aan een tafeltje nog wat stoelen vrij en daar ploften we neer.

De muzikanten speelden hun muziek en het was erg gezellig.
Tegen zes uur nam de burgemeester het woord en nam afgelopen jaar even door, eerst de dieptepunten en daarna de hoogtepunten.
En toen kreeg de kinderburgemeester de burgemeestersketting om en hield ook een toespraak.
Deze kreeg nog meer applaus dan de echte.

Daarna ging de muziek weer verder en namen we nog wat eten en drinken.
En toen weer naar huis, en kon ik eindelijk de lege papiercontainers binnen halen, ze hebben ruim een week buiten gestaan vanwege de sneeuw.

Rene Woensdag 14 Januari 2026 at 12:00 am | | Smurf | Eén reactie

Fijn

Inwoners van de gemeente Oldambt zijn van harte welkom op de nieuwjaarsreceptie van de gemeente op dinsdag 13 januari 2026, van 17.00 tot 19.00 uur, in de Marktpleinkerk in Winschoten. Onder het genot van een drankje, een broodje rookworst en een kom snert, wenst het college iedereen een gelukkig en gezond nieuwjaar.

Programma

Om 18.00 uur verzorgen burgemeester Cora-Yfke Sikkema en Kinderburgemeester Femke Nap de nieuwjaarstoespraak. De muzikale omlijsting is opnieuw in handen van Just Us, inmiddels haast de huisband van de nieuwjaarsreceptie, die zorgt voor een feestelijke sfeer.

Mooie traditie

De nieuwjaarsreceptie is uitgegroeid tot een vaste en gewaardeerde traditie in Oldambt. “Het is en blijft een mooi moment om samen met inwoners stil te staan bij het nieuwe jaar,” aldus burgemeester Cora-Yfke Sikkema. “Het blijft belangrijk om elkaar te ontmoeten en samen het jaar goed te beginnen. Alle inwoners van Oldambt zijn daarom ook dit jaar weer van harte welkom.”

Praktische informatie

  • Datum: dinsdag 13 januari 2026
  • Tijd: 17.00 – 19.00 uur
  • Locatie: Marktpleinkerk, Winschoten
  • Toegang: gratis

De gemeente Oldambt nodigt alle inwoners van harte uit om samen het nieuwe jaar in te luiden.



Voorheen gingen ze met een bus de wijken en de dorpen in om inwoners te ontmoeten.
Daar heb ik nooit aan deelgenomen.

Maar sinds ze het doen in de Marktpleinkerk neem ik elk jaar een kijkje.
Het zou afgelopen woensdag al zijn maar vanwege de sneeuw is het verplaatst naar nu.

Rene Dinsdag 13 Januari 2026 at 6:00 pm | | Smurf | Geen reacties

Een wandeling dooR Winschoten

Harrie Doornbos heeft zich altijd ingezet voor zijn woonwijk, en toen hij is overleden en er een beweegpark in het Stadspark kwam is dat naar hem vernoemd, en de foto op zijn naambordje betreft een door hem zelf gemaakte foto van het Winschoterdiep.



De toestellen liet ik gisteren al zien, de bord met aanwijzingen is helaas niet zo goed meer te lezen.



Dit is de kerstverlichting van de Winschoter Toren d`Olle Witte, dat mag er nu trouwens wel weer af.



Er is midden in de nacht brand geweest maar daar was een dag later weinig van te zien.



In de zomer bloeien er twintigduidend rozen, die fantaseer ik er in de winter dan maar bij.



Tot zover vandaag want morgen is er weer een dag.

Rene Dinsdag 13 Januari 2026 at 12:00 am | | Smurf | Vier reacties

De Nacht van Winschoten

Feest buiten op het Marktplein hartje zomer.
Een half jaar geleden en over een half jaar weer.




Een groter contrast dan met nu is niet mogelijk, het is nu ijzig koud en doodstil.

Rene Maandag 12 Januari 2026 at 6:00 pm | | Smurf | Eén reactie

CultuuR

Nog één keer de sinds de jaren 80 niet meer in gebruik zijnde duikplank in het stadspark in Winschoten.



Of eigenlijk twee keer, het is wel dezelfde maar nu vanaf een andere kant.



Er zijn allemaal sportscholen die 24 uur per dag toegankelijk zijn, maar in het stadspark willen ze in de nacht geen gewandel.  Maar iemand die om zes uur wil gaan sporten mag wel lekker op tijd komen.



Buiten sporten kan ook, en dat is wel 24 uur per dag, maar ik denk wel donker in de nacht.



Beweegpark Harrie Doornbos in het Stadspark van Winschoten.

Rene Maandag 12 Januari 2026 at 12:00 am | | Smurf | Geen reacties

Bekijk het maaR

Zo gezellig als het rond kwart over twee in de zomernacht was toen, zie filmpje, zo doodstil is het nu, vanwege momenteel zeer barre winterse weersomstandig heden geldt er code oranje en lijkt het wel een lockdown.






En de zaterdagmarkt ging nu ook al niet door, maar er komen vast en zeker betere tijden aan.

Rene Zondag 11 Januari 2026 at 6:00 pm | | Smurf | Eén reactie

Aan de wandel in Winschoten

Toen ik voor het stadhuis langs liep zag ik een briefje op de deur hangen, toch even lezen.



De normale ingang is de zijingang, maar wegens een bomexplosie was die tijdelijk buiten gebruik en inmiddels weer gerepareerd en kon de hoofdingang weer worden afgesloten.



En terwijl ik foto`s aan het maken was keek dit ding mij aan, dus die zet ik er ook nog maar even op.



Ergens verscholen in het stadspark in Winschoten staat tussen allemaal gebouwen deze duikplank waar in de jaren 80 van de vorige eeuw voor het laatst van gedoken is, waaronder door mijzelf overigens.



Ik zag in de week voor kerst dat ze de dag erna ook gesloten waren, net als elke zondag trouwens.

Afgelopen vrijdag waren ze ook al op tijd gesloten, vast vanwege code oranje, alleen de HEMA was open, de rest leek me vrijwel allemaal gesloten op de vrijdagavond koopavond.



Ik hou altijd een slag om de arm, want misschien was er nog wel ergens iets open, op de supermarkten na, die zijn altijd open tijdens hun openingsuren.

Rene Zondag 11 Januari 2026 at 12:00 am | | Smurf | Eén reactie

ZomeRfestival

Een half jaar geleden was het zomer en dat is het over een half jaar weer, en dat wordt gevierd ook, op het Marktplein in Winschoten.





Meestal poog ik filmpjes van één minuut, soms worden het er dan zefs twee of meer, en heel af en toe komt er eens eentje voorbij van nog geen zestien seconden, als u gaat luisteren weet u wel waarom.

Rene Zaterdag 10 Januari 2026 at 6:00 pm | | Smurf | Geen reacties

Yuiop

Sodom Rock- & Metalcafé aan het Marktplein 16 in Winschoten is open op vrijdag en zaterdag van 22.00 tot 05.00 uur.



En wie dan buiten staat ziet dit.



En dan een paar passen naar voren, omdraaien en men ziet dit.





Elders in de stad.



In de jaren 70 van de vorige eeuw had Winschoten openluchtzwembaden, in de jaren 80 werd het wegens bezuinigingen gesloten, de funderingen zijn gebruikt voor nieuwe gebouwen en de duikplank staat er altijd nog te staan.



Diep verscholen in het Stadspark, erg mooi.

Rene Zaterdag 10 Januari 2026 at 12:00 am | | Smurf | Twee reacties

XitteRend

Een half jaar geleden en over een half jaar weer, feest op het Marktplein in Winschoten.





Tevens de mededeling dat ik onder aan het linklijstje aan de rechterkant de webcam toegevoegd heb die gericht staat op mij. 

Webcam bouw nieuwe gemeentehuis sinds 2026.

Rene Vrijdag 09 Januari 2026 at 6:00 pm | | Smurf | Eén reactie

Winschoten

Onderhoud is nodig en gaat altijd maar door.



Dit is de zaak met die EIfeltoren.



De ene zaak verdwijnt en een ander komt als nieuw.



Soms bestaat een zaak 130 jaar en dan is het ineens pensioen.



De communisten zijn ook altijd nog actief in Winschoten.



Vijf op een rij.

Rene Vrijdag 09 Januari 2026 at 12:00 am | | Smurf | Twee reacties

VeRschRikkelijk

Het was een half jaar geleden toen allerlei artiesten opstaden op het Marktplein in Winschoten.

En er was ook kermis, dus als de muziek niks was liep ik rondjes over de kermis, maar ik wilde er toch even een minuut van vastleggen.




Er is vast ook publiek voor, ieder zijn smaak, dit is niet de mijne.

Rene Donderdag 08 Januari 2026 at 6:00 pm | | Smurf | Twee reacties

U ziet maaR

De bouw van een nieuwe gemeentehuis in het hart van Winschoten gaat van start.



Het onderstel van die toren is misschien al wel achthonderd jaar, het bovenste deel staat er al bijna negentig jaar, en die blokken zitten daar al vijftig jaar, maar niet lang meer.



Mellow in het Sterrebos in Winschoten.



In 1836 zo gemaakt toen het bos al tien jaar bestond.



Er zijn veel plaatsen in Nederland met de naam Hoogstraat, zo ook in Winschoten, Hoogklei is alleen maar in Winschoten.



Vijf op een rij maakt me blij.

Rene Donderdag 08 Januari 2026 at 12:00 am | | Smurf | Eén reactie

Tijd van leven

Een half jaar geleden en over een half jaar weer, feest op het Marktplein tijdens de Nacht van Winschoten.





En het fijne van een weblog is dat ik daar voor altijd van kan blijven genieten, of aan kan ergeren.

Rene Woensdag 07 Januari 2026 at 6:00 pm | | Smurf | Twee reacties

Stadhuis Winschoten

Na het afbreken van de voormalige bibliotheek en een supermarkt heeft is dit gebied gebruikt als parkeerplekken, dat is nu ook weer voorbij, er gaat gebouwd worden.



Het oude monumentale deel blijft bestaan, de rest gaat afgebroken worden zodra het nieuwe gereed is.



Zie hier de achterkant van de HEMA en Kijkshop, dat zal na 50 jaar veranderen.



Hier ziet u de beide torens en wat er tussen staat wordt dus anders.



En kijkt men aldaar naar links dan ziet men de bijna 800 jaar oude Marktpleinkerk.



Oud en nieuw, vlakbij elkaar, dat kan allemaal in Winschoten.

Rene Woensdag 07 Januari 2026 at 12:00 am | | Smurf | Eén reactie

RenéSmuRf keRstboomfoto

Wie goed kijkt ontdekt achter het raam een ster, die heb ik zelf gemaakt op de lagere school en heeft gedurende mijn gehele jeugd het hele jaar door voor mijn slaapkameraamkozijn gehangen, tot ik hier kwam wonen, toen kreeg hij zijn huidige plek in een bijkamertje.



Altijd als het Sinterklaasjournaal weer begint hang ik mijn mijter weer op het balkon.



En altijd als ik thuis kom van pakjesavond zet ik de kop weer omhoog.



Dan staat het één maand omhoog en hangt het elf maanden naar beneden.



Op driekoningen haal ik de mijter weer naar binnen en laat ik de kop weer zakken, de ster mag het hele jaar door hangen.
En die frutseltjes er onder heb ik ooit van mijn nichtje gekocht op een schoolkerstmarkt, dat blijft ook.

Rene Dinsdag 06 Januari 2026 at 12:00 am | | Smurf | Drie reacties

Qualiteit

Vandaag een filmpje van vandaag

Het is weer de eerste maandag van het jaar en dat is altijd een fijn moment.
Ik heb nog een weekje vrij, en aangezien er sneeuwoverlast is ben ik daar wel tevreden over.

Heerlijk, terwijl Nederland de eerste week weer opstart mag ik nog een hele week niksen.



De eerste maandag van de maand van het jaar beleef ik altijd thuis, en de rest van het jaar tijdens werk en misschien vakantie, we zullen zien, hoop ik.

Rene Maandag 05 Januari 2026 at 6:00 pm | | Smurf | Twee reacties

Plaatjes

Er zijn heel veel Achterlanen en Achterlaantjes in Nederland, Winschoten heeft een straatje dat echt zo heet.
Zelfs op google maps staat het fout.



Mooie merkwaardige gebouwen in Winschoten.



Ver weg en dichtbij.



En zo smurfen wij voort.

Rene Maandag 05 Januari 2026 at 12:00 am | | Smurf | Vier reacties

Op het MaRktplein in Winschoten

Hartje zomer is er altijd De Nacht van Winschoten, en de volgende nacht gaan ze er dan gewoon weer mee verder, eigenlijk duurt de nacht tegenwoordig twee nachten.
En feestnachten beginnen natuurlijk al als het nog licht is.





Dit is dus een half jaar geleden en over een half jaar weer.

Rene Zondag 04 Januari 2026 at 6:00 pm | | Smurf | Eén reactie

Nu.nl liegt

Paul Haenen en Wim T. Schippers zijn weer samen de studio ingedoken om de stemmen van Sesamstraat-personages Bert en Ernie in te spreken.

Dat is een leuk weetje dus maakt Nu.nl er een nieuwsberichtje van.

En hun laatste zin, daar schrok ik van: 

Sesamstraat verdween in 2019 van de Nederlandse televisie.

Ik ging supersnel even kijken of dat wel klopt en het klopt helemaal niet.
Nog steeds wordt Sesamstraat dagelijks uitgezonden!

Maar als ik dat met één muisklik kan controleren, waarom zetten ze dat er dan neer? 

De leugen kan onstaan zijn omdat er vanaf toen geen nieuwe afleveringen meer gemaakt zouden worden, maar dat staat er niet. 
Misschien rectificeren ze het nog als Sesamstraat 50 jaar bestaat, omroep MAX heeft zich er wel in verdiept.

Rene Zondag 04 Januari 2026 at 12:00 am | | Smurf | Eén reactie

MaRktplein Winschoten

De allerlelijkste muziek is dit soort muziek, totaal oninteressant zowel tekst als muziek.
Geilheid bezingt de naam van een meisje en het gaat er in als koek, maar niet zo bij mij.
Ik drink geen alcohol dus ik kan het niet zo goed verdragen en was na deze opname vast even weer een rondje gaan lopen.



Dit alles een half jaar geleden en vast en zeker hopelijk over een half jaar weer.

Rene Zaterdag 03 Januari 2026 at 6:00 pm | | Smurf | Geen reacties

Leuk is andeRs

Ik kan altijd erg genieten van oude architectuur, zoals de achterkant de voormalige synagoge in Winschoten uit 1854.



De voorkant is ook heel fraai hoor, maar ik toon nu de achterkant, temeer daar ik aan de voorkant over een hek zou moeten loeren en er wonen wel mensen in, dus dat ga ik niet doen.



En de voorkant de HEMA zou ik een kerstboomfoto kunnen noemen, want alleen in de week voor kerst staat er een bedelpot voor het Leger des Heils.




En vanaf ergens in januari is alleen nog de bovenverdieping beschikbaar, ze gaan de boel grondig verbouwen en uiteindelijk wordt de hele winkel beneden en ver naar achteren uitgerold en daarboven wordt een onderdeel van het nieuwe gemeentehuis.

Rene Zaterdag 03 Januari 2026 at 12:00 am | | Smurf | Geen reacties

Kijkt u maaR

Vandaag een filmpje van gisteren.

Doden, verminkingen, branden, doodsbange dieren en milieuvervuiling, elk jaar weer.

Als het een beetje meezit was dat dit jaar voor het laatst, en als het een beetje tegenzit komt er vertraging en vallen er volgend jaar opnieuw doden, verminkingen, doodsbange dieren en milieuvervuiling te betreuren, en voor diegene die dat prettig vinden te vieren natuurlijk.

De televisie gaat tegenwoordig zeer vervelend naar het nieuwe jaar toe, en buiten op het Marktplein hoorde ik kroeggangers wel een halve minuut te vroeg aftellen.
Dat mocht de pret niet drukken, zie hier de eerste tien minuten van dit jaar en verzin er zelf maar bij dat het tot een uur of 1 zo heftig doorging.




Ik heb niks gehoord over doden en verminkingen in Winschoten, wel waren er een stuk of tien brandjes her en der en de doodsbange dieren en milieuschade heb ik geen bewijs voor nodig om dat te geloven.

Rene Vrijdag 02 Januari 2026 at 6:00 pm | | Smurf | Twee reacties

Je ziet maaR

Als er geen echte sneeuw meer valt zet men er een opblaasbare neer, dat ziet er ook leuk uit.



Een herenfiets toont aan waar de desbetreffende winkel zich bevindt.



Dit is de achterkant van de voormalige synagoge wat nu een woning is.



Dit alles te Winschoten.

Rene Vrijdag 02 Januari 2026 at 12:00 am | | Smurf | Eén reactie